Çapraz Bağ Ameliyatım 1

Evetttt , gelelim çok ağır psikolojik travmalar bırakan ameliyat sürecime. Çapraz bağı koparma hikayem tam olarak şöyle ; amatör bir topçu olarak 3 sene sancaktepe sporda top koşturdum. Tabii kan damarda hızlı akıyor  fitt olmanında vermiş olduğu gaz ile kim çağırsa maçına gidiyordum, yine böyle bir çağırmanın neticesinde 2014 de yaptığım bir maç esnasında ikili mücadele neticesinde rakip oyuncu bacağımın üzerine düşmesi ile çapraz bağı koparttım. 


Maça devam edemedim tabii devamımda eve gittiğimde baya baya şiştiğini gördüm buz koy felan derken geceyi geçirdim. Sanırım 1 hafta sonra doktora gittim ve mr çektirdim tabii mr sonuçlarının felan üstünde çok durmadım neden diyecek olacaksanız o güne kadar biz dizi görünüş itibariyle dikkate aldığımız için aman geçer iki güne demiştim ve tam tamına o şekilde 3 yıl üstünde gezdim tabi zamanla menisküste yırtılma ve kıkırdak ta da hasarlar oluşmuş. En sonunda dayanamayıp Haydarpaşa numune hastanesine muayene için gittim ve yapılan tetkikler neticesinde ameliyatıma karar verildi süreç hızlanması için doktor sağolsun eski mr sonuçlarımdan yola çıkarak yeni mr çektirmedi ve ameliyatımı hemen 2 gün sonra yapacaklarını söyleyince bi böyle şok geçirmedim desem yalan söylerim. Pazartesi ameliyat olucağımı doktor telefon açarak haber etti ve sabahtan hastane de olmamı söyledi. Veee 22 mayıs saat 08:30 da yatış yaptım hastane ye inanılmaz bir stres ve bunalım hali ile  neler olabileceğini düşünerek ameliyat saatini beklemeye başladım. 11:00 civarıydı sanırım ameliyata aldılar beni , önce ameliyat önlüğü giydirdiler sonrada sedyeyle yavaş yavaş ameliyathane ye doğru yolculuk başladı (şuna bile bir ürperdim :) ) .


Ameliyathane ye geldikten sonrada tabi stajyer hemşire veya doktorlar beni sakinleştirmek için konudan konuya geçiyorlardı en son kendimi genel anestezi yapılarak komple uyumuş buldum :) veee bir ses Metin bey uyanın Metin bey derken gözlerimi açtım ameliyat bittim mi dediğimde çoktan 1 saattir uyuyorsun demişti hemşire :) sonra tabi odama çıkardılar beni annem ve babam meraklı bekleyiş içinde karşıladılar beni ve yatağıma yattım artık ameliyat olmuştum ve azda olsa yük üstümden kalkmıştı düşüncesi hasıl olmuştu ki bende  operatör doktorlar ameliyatla ilgili bilgileri vermek için başımda bittiler. Ve o kara haber doktor başladı işte şöyle yaptık böyle yaptık ama çapraz bağında da bir sorun var 2. Bir kez daha ameliyat edeceğiz dediği anda ben yıkılmıştım çünkü o ana kadar sadece menisküs sorunum var sanıyordum doktorlar operasyon esnasında kameradan görmüşler çapraz bağın ve kıkırdak dokunun sıkıntılı olduğunu ve 2 hafta sonra tekrardan ameliyat olacaksın dediler ve ertesi sabah taburcu olabilirsin dediler.


İlk gün hastanede geçirdim çok aman aman bi ağrım sızım olmadı tabii dizimi bükemiyordum dizlik takılmıştı ve 2 hafta boyunca öyle olması söylendi ne ayağımın üstüne basabilicem nede dizimi bükebilicektim aman Allahım çok zordu :( Psikolojik bunalttılar ile geçen 15 gün ve Ramazan ayına denk gelmesi ayrı bir sıkıntıydı.

 29 Ocak 2018, 09:52    Admin    998 Okunma
web yazılım uzmanı projeleri

DİĞER YAZILARIM

Yazılım Uzmanı Ne İş Yapar & Neye Yarar ?
Yazılım uzmanları; çalıştıkları firmanın ihtiyaçları doğrultusunda araştırma ve geliştirme çalışmaları ..
PHP Yazılım Uzmanı
Web yazılımcısı ve PHP yazılım uzmanı ..
Kişiye ve Kuruma Özel Web Yazılım
İşlerinizi kolaylaştıracak size özel web yazılıma mı ihtiyacınız var?Kişisel işleriniz için ..
Freelance Web Tasarımcı
Freelance web tasarımcı olmak için bir çok harika sebep var. Kendi ..
Proje Teslim Süreci Nasıl İlerliyor ?
Hedef ve İhtiyaçların TespitiProjenizle ilgili ..
Freelancer Yazılımcı İle Çalışmalı mı ?
Bir web sitesi veya yazılım projeniz var... Peki freelancer olarak çalışan bir yazılımcı ihti ..