Freelance Web Tasarımcı

Freelance web tasarımcı olmak için bir çok harika sebep var. Kendi işinizin patronu olmakla birlikte; çalışacağınız saatleri, müşterilerinizi, ödeme sıklığını ve iş yükünü seçebiliyorsunuz. İlgi alanlarınıza, güçlü yönlerinize, yeteneklerinize ve hatta daha iyi olmak istediğiniz bir alana göre seçtiğiniz bir iş üzerinde çalışabiliyorsunuz. Freelance web tasarımcıları, tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışabiliyorlar.

Fakat freelance web tasarımı sadece yaratıcılık ile ilgili değildir. Aynı zamanda bir iştir. İşe doğru kaynaklar ile başlamak, bu işte başarılı olma şansınızı arttıracaktır. Ayrıca işinizin nasıl geliştirilmesi ve neye odaklanmanız gerektiği konusunda bir yol haritanızın olması, yararınıza olacaktır.
Düşünülmesi Gereken Konular


Web tasarımı kolay değildir. Eğer kolay bir iş arıyorsanız, başka alanlara bakabilirsiniz. Web tasarımı alanında yüksek bir beklenti seviyesi vardır. Müşteriler kendi sitelerinin diğer herkesten daha iyi görünmesini ister. Kimi zaman müşteriler beklentilerini o kadar yüksek tutar ki; bu beklentiler asla erişilemez ve sonunda kendinizi onlara konuyu en başından anlatırken ya da onları hayal kırıklığına uğratmış halde bulabilirsiniz.

Freelance olarak, hala müşteriler için çalışıyorsunuz ve hedefiniz onları memnun etmek Bu, istediğiniz şeyi istediğiniz zaman yaratabilirsiniz anlamına gelmiyor. Bu, müşterilerinizin istediği şeyi (ne olduğunu bilmeseler bile) onların istediği zamanda (sizin olmasını istediğinizden daha kısa zamanda olabilir) yaratmak anlamına geliyor. O zaman her müşteri patronunuz oluyor. Kimse sizi oyalanmayı tercih ettiğiniz şey yerine işi bitirmeniz için sıkıştırmıyor.

İş ve yaşam dengesi ise bir başka önemli nokta. Eğer sürekli evdeyseniz çalışmanız gereken zamanda çalışmak veya çalışmamanız gereken zamanda çalışmak bazen zor olabilir. Sürekli evde oluşunuzdan istifade etmek isteyen insanlarla baş etmeniz gerekecek. Müşterilerinizin acil istekleriyle baş etmeniz gerekecek. Bu, hafta sonları da çalışmak anlamına geliyor.

İşinizin olmadığı ve yaparken keyif almadığınız işleri kabul etmeniz gereken zamanlar olacak. Proje bulamadığınız zamanları da düşünmelisiniz. Geçiminizi sürdürebilmek için gereken paranız hazır olsun. Hepimiz işimizde öngörülebilirlik oluşturmak için çabalarız fakat gerçekte işler, sağlam bir müşteri tabanı ve ürün teklifleri geliştirene kadar öngörülmez olacaktır.


Neden Freelance Web Tasarımcı ?

Freelance Web Tasarımı, bir web tasarımcısının belli çalışma saatlerine bağlı kalmadan, aracısız şekilde tümüyle birebir müşteri ile irtibat kurarak tasarımlarını üretmesidir.

Müşteri ve freelance tasarımcı tamamen özgürdür.

“Bugün git yarın gel” mantığı yoktur. Ücret tamamen işin özelliğine göre tanımlanır ve işin her aşamasında müşterinin müdahale imkanı vardır.
Vergilendirme, sigorta, yol, yemek vb. masraflar ödemek mecbutiyetinde değilsinizdir. Ancak işini hakkıyla yapan bir freelancer bulmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yaşayabileceğiniz kötü tecrübe sizi maddi manevi zarara uğratabilmektedir.Standart çalışma saati koşulları olmaması sebebiyle, tasarımcı işe maksimum özen gösterir ve en özgün tasarımın ortaya çıkması için uğraşır. İnternet üzerinden tasarımcıya 7/24 ulaşma imkanı vardır. Tasarımcı sadece yaptığı işe odaklandığı için, en iyisini yapmaya özen gösterir.

 10 Ocak 2020, 14:35    Admin    2817 Okunma
web yazılım uzmanı projeleri

DİĞER YAZILARIM

Yazılım Uzmanı Ne İş Yapar & Neye Yarar ?
Yazılım uzmanları; çalıştıkları firmanın ihtiyaçları doğrultusunda araştırma ve geliştirme çalışmaları ..
PHP Yazılım Uzmanı
Web yazılımcısı ve PHP yazılım uzmanı ..
Kişiye ve Kuruma Özel Web Yazılım
İşlerinizi kolaylaştıracak size özel web yazılıma mı ihtiyacınız var?Kişisel işleriniz için ..
Freelance Web Tasarımcı
Freelance web tasarımcı olmak için bir çok harika sebep var. Kendi ..
Proje Teslim Süreci Nasıl İlerliyor ?
Hedef ve İhtiyaçların TespitiProjenizle ilgili ..
Freelancer Yazılımcı İle Çalışmalı mı ?
Bir web sitesi veya yazılım projeniz var... Peki freelancer olarak çalışan bir yazılımcı ihti ..