PHP Yazılım Uzmanı

Web yazılımcısı ve PHP yazılım uzmanı olmak için öncelikle web tasarımı için gerekli programlama ve yazılım dillerini öğrenmek gerekir. HTML ile başlayıp farklı amaç ve düzeylerde Javascript, C#, PHP, ASP, SQL, CSS gibi web tasarımı ve daha geniş amaçlarla da kullanılabilecek programlama ve yazılım dillerine hakimiyet seviyesi bir web geliştiricisinin de seviyesini belirler.

Elbette, bir web yazılımcısının görsel tasarım amacıyla estetik algısı ve yaratıcılığının da gelişmiş olması beklenir; ancak bu özellikler bu temel dil bilgisi üzerine inşa edilecek şekilde geliştirilebilirler. Bir programlama dilini öğrenmenin en etkili ve kalıcı yolu ise o dil ile projeler geliştirmek, denemeler yapmaktır.

Tıpkı konuşmak için yabancı  bir dil öğreniyormuş gibi dilin gramerini, kurallarını hızla çalışıp kodlamaya başlamak gerekir. Proje denemeleri yaptıkça dile hakimiyet gelişecek ve daha verimli kodlar yazmak için gerekli tecrübe edinilecektir.


Web yazılımcıları için tavsiye edilecek bir rota önce HTML, sonra CSS, ardından Javascript ve daha sonra da PHP olacaktır. Tabi ki, spesifik bir proje için ihtiyaç duyulacak dil farklı olabilir; bu durumda diğer programlama dilleriyle başlamak da mümkündür. Daha uzun vadeli bir çalışma ve kariyer düşünülüyorsa bu temel ve en yaygın dillerin öğrenilmesi web tasarımcısı için standart asgari bir yeterlilik sağlar.

Bu programlama dilleri dışında asgari bir network bilgisi, internet teknolojileri bilgisi, yani internet kullanan elektronik cihazların işletim sistemleri, bu işletim sistemlerindeki internet tarayıcıları, internet sitelerinde kullanılan uygulamalar, bu uygulamaların kulanım alanları ve çoğunun temeli olan UNIX bilgisi edinmek bir web geliştiricisini alanında öne çıkarır.


PHP ile geliştirdiğim yazılımları incelemek için tıklayınız.

 06 Eylül 2019, 11:35    Admin    2120 Okunma
web yazılım uzmanı projeleri

DİĞER YAZILARIM

Yazılım Uzmanı Ne İş Yapar & Neye Yarar ?
Yazılım uzmanları; çalıştıkları firmanın ihtiyaçları doğrultusunda araştırma ve geliştirme çalışmaları ..
PHP Yazılım Uzmanı
Web yazılımcısı ve PHP yazılım uzmanı ..
Kişiye ve Kuruma Özel Web Yazılım
İşlerinizi kolaylaştıracak size özel web yazılıma mı ihtiyacınız var?Kişisel işleriniz için ..
Freelance Web Tasarımcı
Freelance web tasarımcı olmak için bir çok harika sebep var. Kendi ..
Proje Teslim Süreci Nasıl İlerliyor ?
Hedef ve İhtiyaçların TespitiProjenizle ilgili ..
Freelancer Yazılımcı İle Çalışmalı mı ?
Bir web sitesi veya yazılım projeniz var... Peki freelancer olarak çalışan bir yazılımcı ihti ..